Do czego służą znaki BHP

Chcesz zamówić znaki BHP? Wejdź na www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki.

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Aktualnie przepisy BHP nakładają konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zalicza się także instrukcje , które mówią o postępowaniu z odpadami biologicznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na wielu urządzeniach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje siętam najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który rewelacyjnie znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co kluczowe – można będzie odczytać ich treść. W wielu wypadkach pokrywane są też materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia niewielkich choćby trudności. Świetnie upora się z tym każdy.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]