Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Zamów tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Sprawiają one, że przestrzeń jest zorganizowana, podnosi się też nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy zatem w jakich miejscach możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znakują budynki – domy, zakłady przemysłowe, szkoły, biura. Sprawiają, że szybko dotrzemy na miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na murach budynków, bo bardzo często możemy je również zauważyć w środku. To ogromny zbiór oznaczeń, które najczęściej pełnią funkcję ochronną, ale także stricte komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego pomieszczenia lub osoby w wielkich wieżowcach – w budynkach rządowych w hallu znajdują się tabliczki z nazwami wydziałów. Szukasz sekretarza czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – tworzone z solidnych surowców

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Znakują drzwi awaryjne, wskazują tzw. palarnie, komunikują o regułach korzystania z wind w czasie ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, funkcjonują też specjaliści do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne tworzone są z wytrzymałych materiałów (np. PCV), niejednokrotnie świecą w ciemności, a ich montaż jest niezwykle łatwy.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]