Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków? Sprawdź obraczki.net.pl.

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednak ma miejsce ta wymarzony przez większość pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Podarowanie kobiecie pierścienia to nader stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, iż od owego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła prowadząca wprost do serca. Powszechnie uważa się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych. Początkowo wykonywano je ze skóry, z trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze srebra lub złota obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni chcieli ogłosić swoją bezgraniczna ufność do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, jednakże surowce te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od kilku wieków, przy czym duży wzrost ich uznania daje się spostrzec w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – ile na niego wydasz?

Oczywiście wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z pokaźnym diamentem, jednakże potencjał dowolnego dobierania różnych kamieni i metali jest szeroki. Oprócz diamentów stosuje się topaz, tanzanit bądź rubin. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, jak również drewno, jednakże wciąż na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych rodzajów złota (różowego, białego i żółtego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało opinia, iż narzeczony powinien zapłacić na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od wielu elementów: materiału, wzoru, liczby karatów czy użytego kamienia, toteż każdy znajdzie ładny, oryginalny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem zaangażowania i miłości, zatem jego cena nie ma ogromnego znaczenia. Ważne jest to, czy przypadnie do gustu naszej wybrance.

Nasze dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]