ametysty, biżuteria z ametystami

Kolczyki z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją oryginalną fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto nosić nie tylko od święta, ale również w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.