Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Zobacz, gdzie nabyć srebrne kolczyki

Jednymi z najczęściej nabywanych przez Polki akcesoriów są bez wątpienia srebrne kolczyki. Sprawdzają się na każdą okazję – bardzo huczną i mniej oficjalną. Przekonajmy się w czym leży sekret, że są tak rozchwytywane oraz gdzie można je nabyć.

Srebrne kolczyki – które kupić

Srebrne kolczyki występują w rozmaitych rodzajach. Najbardziej na czasie są urocze sztyfty, które sprawdzą się na co dzień i od święta, są dyskretne, ale jakże stylowe. Równie popularne są wiszące kolczyki, które cudownie podkreślają szyję. Są okraszone kosztownymi kamieniami albo zupełnie proste. Akcesoria wykonane ze srebra nie wywołują podrażnień skóry, co niejednokrotnie występuje w przypadku dodatków z metali nieszlachetnych. Najbardziej gustowne kolczyki wykonano techniką oksydowania, więc dobierając je popatrzmy na próbę oraz sposób ich produkcji.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze wypielęgnowane

Żeby srebrne kolczyki stale wyglądały perfekcyjnie, trzeba dokładnie je pielęgnować i na bieżąco eliminować wszystkie zabrudzenia. Powinno się wycierać je często delikatną szmatką wykonaną z miłego w dotyku materiału, używać specjalne środki czyszczące, a nieużywane kolczyki chować w szczelnych pokrowcach. Nie sprawdzajmy natomiast babcinych sposobów polerowania, typu pasta do zębów czy soda oczyszczona. Takie substancje niezwykle rysują elastyczną fakturę metalu szlachetnego.

Gdzie nabyć srebrne kolczyki?

Szeroki wybór biżuterii znajdziemy niewątpliwie w sklepach internetowych, które gwarantują ekspresowe doręczenie i przeróżne promocje. Poza tym zakupy internetowe to niezwykły komfort, który z całą pewnością docenią przede wszystkim zabiegane kobiety.