Srebrne wisiorki

Szukasz wisiorków? Powinieneś odwiedzić ten adres

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie może to dziwić – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy zatem stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej znosi również kontakt z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci kolory lub się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym owinąć je delikatną szmatką lub włożyć do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.