Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi kredyty we frankach bądź polisolokaty. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Oprócz tego są to też postępowania o unieważnienie umów, zmniejszenia salda zadłużenia bądź zwrot gotówki.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię?

Należy postawić przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, m.in. z mBank, Getin Noble Bank, Bank Millennium oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, by inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w przygotowywaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: reklamacji, pozwu, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.