Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i alergeny: spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM10, roztocza, sadzę czy wirusy i bakterie. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminuje?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Model Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz proste w użyciu.