Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Sprawdź więcej szczegółów o centrum oka na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i często niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj doświadczonemu optometryście

Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do zakładania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu, jak również wielu pozostałych chorób. Wyjątkowo rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się dużą skutecznością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest wykwalifikowany personel, specjalizujący się w innowacyjnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować najlepszą procedurę leczenia oraz usunąć wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym ekwipunkiem diagnostycznym, więc są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy kształtowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided. Oprócz tego okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest badaniem przydatnym w diagnozowaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi problemami, np. pozbyciem się kaszaków czy ciała obcego z oka.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]