Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Więcej o leczeniu presbiopii.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co właściwie uniemożliwia korzystanie z laptopa lub telefonu komórkowego, czytanie gazet, pisanie oraz realizowanie wielu innych czynności. Presbiopia jest wynikiem osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej kompletnej utraty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie okularów, jednak wywołuje to trudności. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne w większości wypadków nie są tanie, a modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne. Doskonałym rozwiązaniem może być wobec tego pozbycie się starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez ograniczeń powszednie czynności

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia uniknięcie wielu przeszkód przy wykonywaniu codziennych, najłatwiejszych aktywności. Jednostki dotknięte tym schorzeniem (trzeba zaznaczyć, że często pierwsze symptomy starczowzroczności ujawniają się już czterdziestce) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z komputera, a także robieniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania opisu artykułu) bądź podróżami komunikacją publiczną (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy). Dodatkowo, przeciwnie do miopii, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów okazuje się dla chorego niekomfortowe. Warto także pamiętać, że wada ta się stale pogłębia, a każde następujące dwa lata skutkują na ogół pogorszeniem widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – likwidacja wady w czasie pojedynczego zabiegu

Poza korekcją z użyciem okularów, dostępne jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę zakładania okularów. Techniki takie jak PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, aby podczas pojedynczego zabiegu zupełnie wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]