Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

Poznaj dalsze szczegóły o wyprawie w Alpy.

Entuzjaści gór, którzy poznali już dokładnie wszelkie szlaki w w Karpatach, w Sudetach i w Górach Świętokrzyskich, koniec końców zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Mont Blanc i pozostałe wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę europejskich krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt w Europie, to znaczy Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze wierzchołki, o zdobyciu których marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to na przykład Täschhorn – 4491 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. czy Liskamm – 4527 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru lub Piz Badile. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wybierz te organizowane w niedużych grupach

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest sporo ciekawych propozycji adresowanych do pasjonatów gór o różnym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak mogą pochwalić się wystarczającą wydolnością fizyczną i nabyli już umiejętność jazdy na nartach, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, których interesuje w głównej mierze aspekt szkoleniowy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym plusem tych wycieczek jest to, że organizowane są w ograniczonych, maksymalnie siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się oszałamiającym doznaniem, niosącym satysfakcję z przezwyciężania osobistych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]