Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników . Lecz co można zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dobrze przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji ?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i obrazów. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.