Filtry powietrza uniwersalne i o wysokiej przepustowości

Dowiedz się, gdzie zamówić filtr F7

Powiedzmy prawdę: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedno z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się nowe komunikaty o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i stąd też cały czas poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (np. w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 oraz F9 – do biur oraz domu

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej lub biurach wspaniale sprawdzą się filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem także większe zanieczyszczenia, jak spaliny, sierść zwierząt czy roztocza. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę wyróżniającą się znaczną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat złożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry minipleat występują w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna obudowa, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i zmiany temperatury, co umożliwia sprawną pracę w wymagających warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie trzeba zachować wyśrubowane standardy czystości powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących leki.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Nasze dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46