Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Więcej o digital painting kurs.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Talent do malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia wiele początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie stara się opanować znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego narzędzia do malarstwa komputerowego korzystają współcześni twórcy

Jest sporo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, błyskawicznie został podstawowym softwarem ilustratorów i game developerów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak między innymi Clip Paint Studio, ArtRage czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane akwarelą, temperą lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Digital painting – nauka pod okiem instruktora

Zasadniczo nauka digital paintingu odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samemu, aczkolwiek aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać najpopularniejsze techniki wykorzystania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, radzimy wykupić kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]