Kurs malowania akwarelami od podstaw – nauka w szkole rysunku

Sprawdź informacje o kursie akwareli.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych form wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym ekspertem, by czuć z tego radość każdego dnia. Dla wielu osób jest to przecież jedynie hobby lub forma zrelaksowania się po wyczerpującym dniu w pracy i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Lecz jeżeli chcesz malować coraz lepiej, opłaca się zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Niełatwo opanować akwarele – uczestnicz w kursie akwareli

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Rezultat końcowy zdaje się bardzo niepozorny i nietrudny do uzyskania, jednak wpływa na niego wiele czynników, o których początkujący artysta nie ma z reguły pojęcia. Sporą rolę w samym toku malowania ma też koincydencja – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet twórcy biegli w tej technice wcale nie mogą być przekonani o tym, że malunek zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak chcieli. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i nabyć potrzebną elementarną wiedzę niezbędną do rozwinięcia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu chętnie widziany, niezależnie od tego, czy podjął już wcześniej próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć szczegółowo wyjaśniają specyfikę farb akwarelowych, różnorodność technik ich używania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny wygląd dzieła.

Zalety uczestnictwa w kursie akwareli

W dobie powszechności internetu to nie problem wyszukać a następnie obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie akwareli pod okiem kompetentnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej szkoleniu z technik artystycznych niezastąpione są wskazówki, które kursanci słyszą od instruktorów w czasie tworzenia prac. Takie korekty umożliwiają szybciej rozwijać umiejętności, a kursant nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd sprawił, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie planował. Poza tym praca w zespole innych ludzi o wspólnych zainteresowaniach wytwarza miłą aurę wsparcia, które jest niezmiernie potrzebne w inspirowaniu do ciągłego doskonalenia warsztatu. Udział w rzeczowej analizie dzieł pozostałych kursantów, pomaga z kolei we obiektywnej ocenie swoich prac już zakończeniu kursu.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]