Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Wejdź tu, jeśli interesuje Cię korzystna oferta kursu górskiego.

Góry są urzekające, ale także niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a zwłaszcza w miesiącach, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych tragicznych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przeszkolenia porwali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich umiejętności. Zatem tym, którzy uwielbiają góry wysokie i pragną nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, żeby nabyć potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego używania czekanu, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które są konieczne w razie różnych nieprzewidzianych sytuacji. Kurs pokrywa dodatkowo zasady właściwego zachowania się w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako realizator ekspedycji w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w niewielkich grupach, które przeważnie mają nie więcej niż 6 osób. Dzięki temu przyswajanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie opanować podstawową wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]