Niecodzienne połączenia w kuchni – o food pairingu

Wejdź na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/, aby uzyskać informacje o food pairing.

Co prawda przywykliśmy do określonych połączeń smaków, nie znaczy to, iż zestawianie ze sobą produktów, które pozornie kompletnie do siebie nie pasują, nie może dać ciekawych i, co najważniejsze, smakowitych efektów. Dowiadujemy się o tym raz za razem. Ogromny wpływ na nasz smak miało naturalnie możliwość kupna nieobecnych dotychczas w Polsce artykułów, jak również otworzenie się na obce tradycje kulinarne. Dzięki temu choćby zestawienie mięsa z egzotycznych owocami raczej już nie dziwi. Osoby, które rozsmakowały się w tych niecodziennych fuzjach aromatów nierzadko podejmują swoje doświadczenia i samodzielnie szukają coraz to bardziej niezwykłych kombinacji. Aby te jednakże przyniosły oczekiwane wyniki, wypada wcześniej zaopatrzyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Chcąc, by nasze kulinarne poszukiwania naprawdę stały się przyczyną uniesień oraz umożliwiały ujawnienie nowych smakowych wrażeń, trzeba działać zgodnie z zasadami przyjętymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są zaledwie wskazówkami, o których nie powinno się zapominać, żeby smaki łączyły się w niezwykłą, a jednak zgodną całość. Najlepiej zrobimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tak tytułuje się się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym przeświadczeniu uchodzą za całkiem od siebie różne. Wszelkie wytyczne food pairingu są tymczasem wnikliwie przemyślane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą głównie zawartości konkretnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing nie traktuje tylko o posiłkach, ale też o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing szkolenie tylko z wykwalifikowanym szefem kuchni

Do uprawiania food pairingu potrzebne są bujna fantazja oraz instynkt, aczkolwiek to nie one okazują się najważniejsze. W wyższym stopniu jest istotna teoretyczna wiedza z zakresu ilości przeróżnych substancji w ingredientach potraw oraz tego, jak łączą się one z pozostałymi związkami. Z tej przyczyny rozsądną decyzją będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – tym bardziej, że podzielenie się elementarną wiedzą trwa mniej więcej kilkanaście godzin.

Nasze dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]