Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Przejrzyj online kantor.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze bądź w pobliskim banku – te pierwsze nadal spotkać można sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Jednak w błyskawicznie zmieniającym się świecie, klienci chcą wymieniać obcą walutę bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online to niższe spready

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Klient loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na inną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z zeszłej doby. Kolejnym i nadzwyczaj znaczącym plusem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez klienta terminie albo takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz swobodę w dyspozycji funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających komfort oraz ogromną wolność w dysponowaniu własnymi pieniędzmi. Wykorzystują je także osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby pracujące lub uczące się za granicą. Lecz zanim zadecydujemy, by powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Nasze dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]