Kredyt obrotowy – co to takiego?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, zatem nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dostosowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.