Mass collect i korzyści jakie przynosi

Szukasz więcej wiadomości dotyczących tego, co to jest mass collect? Zajrzyj na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym i małym przedsiębiorstwom.

Jak działa mass collect?

Działanie usługi mass collect jest de facto niesłychanie proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich ID. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych czy wszystkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w siłowniach). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni przelew (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty czy też tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat niż podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Mass collect także dla firm wystawiających około 100 faktur

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (mają ją m.in. BNP Paribas i kilka banków spółdzielczych) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc obsługuje poniżej stu faktur. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc monitorowanie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]