Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

Chcesz kupić sztabki złota? Skieruj się na tę stronę.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym czy zakładanie lokat nie jest już tak opłacalne jak kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i ogólna świadomość, że nie inwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, że poszukujemy strategii, które pozwolą naszym oszczędnościom dawać z czasem dodatkowy zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a głównie – złoto w sztabkach.

Sztabki złota to długoterminowa inwestycja

Na początku warto stanowczo zaakcentować, iż lokata finansów w złote sztabki to inwestycja na wiele lat. Złoto na ogół nie ulega mniejszym i większym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet destabilizacja ekonomiczna oraz polityczna nierzadko podnosi jego cenę. Naturalnie, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże analizując jej historyczny wykres natychmiast można spostrzec, że z biegiem idzie ona w górę. Dlaczego? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu dostępna na rynku pozostaje mniej więcej bez zmian. Niegdyś był on środkiem płatniczym, w tej chwili jest w szerokim zakresie stosowany w przemyśle, medycynie oraz elektronice oraz – nadal na potężną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, że wydobycie złota jest ciągłe i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu użytego przykładowo do produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe czy też kable USB) jest w wielu przypadkach nierentowny, stąd zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i prognozuje się, iż przez następne dziesięciolecia trend ten nie powinien ulec zmianie.

Indywidualne sztabki złota lub combibar – co kupić?

Czytając o lokacie oszczędności w złote sztabki większa część osób natychmiast uzna, że to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Jednakże sztabki złota produkuje się w wielu rozmiarach, dlatego w zasadzie każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są także znakomitym pomysłem na podarunek. Więksi inwestorzy, dysponujący większymi środkami finansowymi nierzadko wybierają cięższe sztaby złota o wadze 100 g, 500 g, a także 1 kg. Należy jednak wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się rozłamać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto po zdecydowanie niższej cenie. Wobec tego należy zamawiać złote sztabki o przeróżnej wadze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na równe sztabki.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]