przelicznik euro

Wymiana euro online – dlaczego warto?

Euro to względnie nowa waluta, bowiem w postaci gotówkowej pojawiła się w obiegu zaledwie w 2002 roku. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w większości państw należących do UE. Polska do tej pory nie spełnia wymagań, pozwalających przyłączyć się do strefy euro, co nie oznacza, iż nasi rodacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów w zagranicznych sklepach czy też oszczędzając na koncie walutowym.

Euro – jednolita waluta ułatwia biznes oraz podróże zagraniczne

Powszechne stosowanie euro w państwach należących do UE w dużym stopniu uprościło życie milionom obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Jednolita waluta to bowiem mniejsze komplikacje z policzeniem potencjalnego zysku czy też kosztu podczas planowania np. transakcji międzynarodowych, co wcześniej ze względu na nagłe wahania kursów między walutami w wielu przypadkach mogło okazać się nietrafioną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa także wolność podróżowania mieszkańców krajów członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą dbać o zaopatrzenie się w optymalną ilość pieniędzy w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Współcześnie wystarczy im jedynie ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów pobieranych przez bank przy transakcji.

W kantorze online w parę sekund sprawdzisz przelicznik euro

Polska, pomimo członkostwa w UE od 2004 roku, jeszcze nie sprostała wszelkim warunkom umożliwiającym wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, że jako obywatele kraju członkowskiego UE regularnie dokonujemy zakupów oraz prowadzimy interesy w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą na bieżąco kontrolować aktualny przelicznik euro na stronach kantorów online, a dodatkowo również ekspresowo wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w banku. Wymiana euro w kantorach online ze względu na mniejsze spready jest korzystniejsza oraz łatwiejsza, ponieważ można ją zlecić w dowolnej porze dnia (nawet w środku nocy!), a wymiana waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w bankach oraz kantorach tradycyjnych – w oparciu o uśredniony kurs z dnia poprzedniego.

Nasze dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]