Zakup sztabek srebra – alternatywa inwestycji w złoto

Sztabkę srebra kupisz na https://goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od zawsze uważa się, iż inwestowanie w kruszce jest doskonałym sposobem na lokowanie pieniędzy, który z czasem zapewnia wymierny dochód. Najpopularniejszym w tej chwili kruszcem inwestycyjnym jest bezsprzecznie złoto, jakkolwiek w ostatnim czasie srebro znów jest modne wśród coraz szerszej grupy osób, zarówno tych z dużym, jak i skromniejszym portfelem, i nie jest już postrzegane zaledwie jako metal przemysłowy.

Srebro w sztabkach – kruszec stosowany w rozmaitych branżach gospodarki

Srebro istnieje w złożach 17 razy częściej niż złoto, wypada jednak zaznaczyć, że jego cena w relacji do ceny złota nie odpowiada tej zależności ilościowej i stale jest o wiele niższa. Kupno srebra jest jednakże idealnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą urozmaicić swój portfel, a którzy nie mają środków pozwalających na kupno większych zasobów złota. Trzeba jednakże pamiętać, iż z uwagi na swoje właściwości, srebro znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych branżach przemysłu co sprawia, że jego cena jest w wyższym stopniu czuła na przemiany zachodzące w gospodarce. Można to skądinąd zobaczyć badając historię jego wartości z ostatnich 30-40 lat. Z tego też powodu lokata środków w srebro wiąże się z większym prawdopodobieństwem strat, toteż rekomendowana jest inwestorom świadomym prognozowanej i bieżącej sytuacji na rynku kruszców. Można natomiast zakładać, że popyt na srebro w dalszym ciągu będzie się utrzymywał, a wraz z galopującym rozkwitem medycyny, fotowoltaiki oraz elektroniki, w których srebro jest na co dzień używane, a także niemijającej popularności srebrnej biżuterii, niewykluczone, że jego wartość będzie z czasem wzrastać.

Jakiej wagi srebro w sztabkach zamówimy u sprzedawców?

Na wzór złota, srebro w sztabkach występuje w różnych wagach, co ułatwia zbudowanie portfela inwestycyjnego, pozwalającego sprzedaż w razie potrzeb dużych lub małych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym również najbardziej „na kieszeń” niezbyt zamożnego Polaka, to sztabki o wadze 100 g i 50 g oraz jednej uncji trojańskiej. Niewątpliwie, jeśli kupimy sztabkę o większej wadze, tak naprawdę zapłacimy za srebro taniej, powinno się aczkolwiek pamiętać, że sztabka jest niepodzielna i w razie konieczności jej odsprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. W związku z tym jeżeli sztabki srebra mają być również zabezpieczeniem finansowym na gorsze dni, należałoby rozważyć kupno sztabek o różnych wagach, aby mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile faktycznie potrzeba. Drugą opcją jest też inwestycja w odpowiednio droższy srebrny combibar, innymi słowy zespolone sztabki srebra o wadze 1 g, które daje się dowolnie oddzielić. Minusem zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, iż – w przeciwieństwie do złota – jego kupno oraz sprzedaż obciążone są 23% stawką VAT.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]