Złote monety bulionowe – zalety tej formy inwestycji

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz złote monety.

Ludzie zainteresowani inwestycją w złoto mogą robić to na mnóstwo sposobów: zbierać biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje podmiotów powiązanych z rynkiem kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym metalem szlachetnym. Kolejną metodą jest nabycie złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest nie tylko w formie sztabek, lecz także monet bulionowych.

Złote monety bulionowe są popularne w nawet najdalszych zakątkach świata

Monety ze złota kojarzymy przede wszystkim z monetami kolekcjonerskimi, jednakże monety bulionowe, zwane także lokacyjnymi, czy to złote czy z pozostałych metali szlachetnych, odróżniają się od nich pod wieloma względami. Co najważniejsze monety bulionowe są bite celem inwestowania w nie środków finansowych, dlatego też ich nakład niezależnie od roku nie jest ograniczony ilościowo, a poniekąd regulowany przez zapotrzebowanie rynku. Monet bulionowych nie są wybija się w seriach tematycznych lub w związku z istotnymi wydarzeniami, stąd ich awers czy rewers niezwykle z rzadka podlega „odświeżeniu”. Przeważnie złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie wyłącznie datą wybicia. Istotne jest to, iż mnóstwo monet bulionowych, mimo uznawania ich za środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich aktualną wartość determinuje waga i czystość użytego do ich wybicia metalu szlachetnego. Plusem monet bulionowych jest to, iż są znane w każdym zakątku świata, a ich ewentualna sprzedaż jest mniej obarczona ryzykiem straty aniżeli lokalnych monet kolekcjonerskich.

Warianty złotych monet bulionowych

Najpopularniejsze pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji, jednak emitenci biją również monety o nominale 1/50 czy 1/2 uncji złota. Wypada wiedzieć, że monety bulionowe emitowane są z reguły z 24 karatowego złota, czyli .9999, lecz np. Amerykański Gold Eagle bądź Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są z kruszcu próby .9167. Jeśli monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to najczęściej na celu wzmocnienie monety, a przez to redukcję możliwości jej uszkodzenia. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznakowane powiadamia o wadze czystego złota, z którego zostały wybite.

W ofercie krajowych brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez trudu natrafią na najpopularniejsze z nich, czyli wspomniane wcześniej Krugerrandy, Filharmoników Wiedeńskich czy Kangura.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]