Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Jeśli szukasz butów jeździeckich, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeżeli zauważa się spore zalety tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: polepszenie kondycji, wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, a także ćwiczenie dobrej postawy. Ponadto ma zbawienne oddziaływanie na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, redukuje napięcie oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. By jednak całkowicie korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy właściwie wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki a może sztyblety?

Odróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze są o wiele krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast buty nadzwyczaj wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym gwarantują ochronę całej nodze, minimalizując ryzyko powstawania zadrapań czy siniaków. Sztyblety są o wiele tańsze, jednak kupując je warto pamiętać o tym, żeby wyposażyć się też w osłonę na nogi – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich materiałów są wykonywane buty do jazdy konnej?

W trakcie zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na tworzywo, z którego są one wytworzone. Na rynku odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Skóra jest bez wątpienia droższa, ale opłaca się na nią zdecydować ze względu na większą wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Zalecane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybko przybiera docelowy kształt. Bydlęca skóra wypada nieznacznie gorzej, jednak jej niewygórowana cena jest sporą walorem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]