Czapki, czepki clip i maseczki w procesie produkcji żywności

Dalsze informacje o maseczce jednorazowej.

Zagwarantowanie wszelkich norm bezpieczeństwa w toku produkowania żywności wymusza, aby kadra linii przetwórczych korzystała z odpowiedniego ubrania ochronnego, które uniemożliwia przedostanie się cząstek ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z najistotniejszych elementów tego typu ubrań roboczych są czepki i maseczki, przykrywające głowę pracowników.

Z czego produkuje się czepki oraz kominiarki ochronne?

Podstawową rolą produktów zabezpieczających głowę członków kadry zakładu, jest uniemożliwienie dostaniu się pojedynczych włosków do wytwarzanych artykułów spożywczych. Zarządcy zakładów przetwórczych zaopatrują swoją załogę w różne nakrycia na twarz i włosy. Okrycia te sporządzane są zazwyczaj z polipropylenu, czyli PP, który wyróżnia się optymalną przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być w szerokim zakresie stosowany w sektorze spożywczym, także do wytwarzania opakowań. Z polipropylenu sporządza się między innymi czepki ochronne i kominiarki osłaniające nieomalże całą głowę. Te ostatnie można nabyć też w wersji z maseczką zakrywającą nos oraz usta osoby. PP można barwić, dlatego czepki oraz kominiarki ochronne z niego wykonane, można kupić w wielu kolorach, co na pewno zainteresuje właścicieli zakładów, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Natomiast czapki ochronne (w tym te z daszkiem) wytwarzane są z bawełny i przędzy akrylowej.

Zabezpieczenie głowy to także okrycie twarzy – maski jednorazowe

Maseczki stanowią kolejną ochronę w trakcie produkcji. Minimalizują one możliwość przeniknięcia do artykułów spożywczych drobinek śliny. Maski zakrywające twarz to wyroby jednokrotnego zastosowania. One także wytworzone są z włókniny PP, która jest hipoalergiczna, niesłychanie lekka i niepyląca. Zależnie od wymogów, w przemyśle spożywczym stosuje się jedno-, dwu- lub trzywarstwowe maski ochronne. Dla mężczyzn noszących brodę i wąsy dostępne są natomiast specjalne maski obejmujące całą szczękę sięgające ponad górną wargę.

Nasze dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]