Czym jest antena naziemna?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz antenę telewizyjną.

W ogromnej większości domów znaleźć można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dziś naprawdę duży. W sprzedaży znaleźć można pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, charakteryzują się również świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę należy brać wiele uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]