Czym jest antena SAT?

Jeśli chcesz zamówić antenę SAT, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Zdecydowana część z nas posiada w swoim domu telewizor. Pomimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasami obejrzeć ciekawy film bądź dokument telewizyjny. By odbiór programu był możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą obecnie można znaleźć w sprzedaży bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z charakterystyczną czaszą, która bardzo często określana jest mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można parę typów anten SAT. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Obecnie najczęściej użytkownicy wykorzystują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny produkowane są tak, aby nie niszczały na skutek oddziaływania złych czynników atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie nam służyła kilka lat.

Co obok anteny SAT jest wymagane do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, aby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba także posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana we właściwym miejscu. Potrzebny jest również konwerter (dwupasmowy albo posiadający osobne pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel antenowy.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]