Czym zachęcić nastolatka do czytania? Kupuj mu książki młodzieżowe!

Dowiedz się, gdzie kupić literaturę młodzieżową, wejdź na www.motyleksiazkowe.pl.

Młodzież wychowywana w XXI wieku ma coraz rzadszy kontakt z dobrą literaturą. Młody człowiek wybiera najczęściej szybką rozrywkę na komputerze, w telewizorze bądź w telefonie, a po książkę przeważnie sięga wówczas, jeśli jest to zadana lektura szkolna. I właśnie z powodu konieczności czytania starych tekstów literackich dla licznych licealistów czytanie dla zabawy staje się odległym konceptem.

Literatura młodzieżowa – historie intrygujące młodszą generację czytelników

Nastolatki nie nie mają potrzeby ograniczać się do czytania tylko lektur szkolnych. Wydawana jest mnóstwo literatury dla młodzieży nie tylko zagranicznych ale i polskich pisarzy, którzy roztrząsają kwestie i opowiadają historie interesujące dla młodszej generacji czytelników. Ten rodzaj literatury uzyskał swoją nazwę, czyli “literatura YA (Young Adult)”. Jest to beletrystyka tworzona z myślą o odbiorcy w wieku od 12 do 18 lat. Historie dla nastolatków czerpią z wielu gatunków literackich: są tu między innymi historie obyczajowe, awanturnicze przygodówki i groza. Lecz wszystkie te książki łączy odwołanie się wprost do typowych doświadczeń młodzieży. Publikacje te piszą więc o pierwszej miłości, nawiązywaniu i utracie przyjaźni, stosunkach z rodzicami, poznawaniem własnej tożsamości oraz odkrywaniu swojego miejsca na świecie. Lektura literatury dla nastolatków pomaga młodzieży poczuć, że inni także doświadczają identycznych problemów w czasie dojrzewania.

Czemu warto zachęcać Czytanie literatury dla młodzieży z biegiem czasu daje korzyści

Polecamy oferować młodzieży angażującą ją literaturę, ponieważ rozwinięcie w nich chęci czytania dla przyjemności z czasem daje mnóstwo korzyści. Dziecko, które często sięga po książki ma szersze słownictwo i dobrze radzi sobie z ortografią oraz gramatyką, co zauważalnie upraszcza naukę języka polskiego. Jednak odkrywanie dylematów innych osób w porównywalnym wieku to też metoda na lepsze zrozumienie siebie, prywatnych zainteresowań oraz rozwinięcie w młodym człowieku empatii. Co kluczowe, opiekunowie nigdy nie powinni kpić z pasji dziecka. Jeśli zatem dziecko częściej czyta opowieści o wampirach bądź elfach nie komentujcie, że to niedorzeczne tylko dajcie mu je eksplorować!

Nasze dane teleadresowe:
Księgarnia internetowa Motyle książkowe
Zwrotnicza 6
01-219 Warszawa