Drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań

Więcej szczegółów o drukarce 3D.

W ofercie CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, SLA i FDM.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne technologie i urządzenia. Oszacowano, iż używając drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony nieomal o 90%. Nadrzędne założenia pracy specjalistów firmy Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych usług i urządzeń, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, takie jak SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielki model, działający w autorskiej, nowatorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – cechuje się funkcjonalną budową oraz intuicyjną obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można ekspresowo otrzymać tożsame prototypy, co jest wyjątkowo pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w różnych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Uzyskany wydruk jest dokładny oraz solidny, a w trakcie procesu drukowania nie pojawiają się odkształcenia ani przesunięcia warstw.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]