Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Dowiedz się więcej o kontenerach otwartych.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, gruz, złom, a także rozebrane elementy stolarki otworowej – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]