Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Sprawdź, gdzie zamówić toczki do jazdy konnej.

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej dostępne są dwa typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz pozwalać na regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]