Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Dowiedz się, gdzie zamówić czapsy skórzane, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie mają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]