Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Kliknij tutaj jeżeli jesteś zainteresowany shuttersami w salonie.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się zwykle z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować również w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – wyraźnie podnoszą estetykę wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie ludzie przebywają większą część dnia, a także przyjmują tu gości. W związku z tym trzeba zadbać, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale także komfortowy. Opcja zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub pełne jego przyciemnienie, kiedy chcemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Swoboda regulacji dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów latem łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Ponadto shuttersy efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu niż w plisach firan, a ich pielęgnacja jest niezmiernie łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]