Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Szukasz lampy solnej? Odwiedź tę stronę.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po świecie, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne są estetyczne i bez trudu dopasujemy je do wystroju mieszkania, bo występują w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, bo nie ma brył soli o bliźniaczej siatce krystalizacji i kształtach. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się sporządzaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. sześcianu albo piramidy.

Lampy solne a generowanie anionów

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie dają te lampy, jest delikatne i kojące, dlatego rekomenduje się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność albo stres, bowiem przy nich można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a płaskie bloki z soli kamiennej stosuje się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]