Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Jeśli chcesz zamówić listwy drewniane, kliknij tutaj.

Wydają się niewiele znaczącym elementem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli i chronią dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, żeby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra ze stylowymi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]