Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Zamów aparat do masażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu uciskowego – na cellulit i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody mankiet uciska kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ limfy. Jest multum wskazań do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To przede wszystkim obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także niezwykle popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe aparaty do masażu limfatycznego

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. Obecnie osoby często korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą przenośnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, dlatego bez problemu można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. nowotwór i zakrzepica, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]