Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Sprawdź, gdzie zamówić shuttersy na okna, wejdź na https://skyshutters.pl.

Planując wystrój pomieszczenia, z rzadka przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Najczęściej wybiera się tradycyjne rozwiązanie, to znaczy zasłony i firanki, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji domowników. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), drewna, jak również z płyt MDF. Shuttersy montuje się zwłaszcza na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzają się także na drzwiach czy w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale gros osób na pewno kina czy ekranu telewizora, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Australii i RPA.

Dlaczego warto wybrać okiennice dekoracyjne typu shutters?

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie regulować użycie padającego światła: latem ograniczać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i można zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader luksusowy wygląd, a więc podnoszą wartość domu. Warto także zaakcentować, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez pomocy żyłek, co rodzice dzieci lub właściciele psotliwych zwierząt, które poplątać zwisające łańcuszki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]