Dźwigary – czy można je wynająć?

Jeśli chcesz zamówić dźwigar, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z kompozytu, jak również przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są również potrzebne przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku byłoby niewykonalne. Dźwigary sprawiają, że sufit nie zapada się kilka chwil po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Stąd jego fundamentalnym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania oraz rodzaj wykorzystanych do tego materiałów. Muszą one być starannie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak buk, topola, sosna czy olcha. Niezwykle istotne jest również właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed niekorzystnym działaniem wody, spoiw i innych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wynająć czy lepiej posiadać własne?

Podmioty, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych budynków mają swoje dźwigary. Ich kupno oraz magazynowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Z kolei firmy, które od czasu do czasu podejmują się zleceń tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz innych części konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]