Kiedy sięga się po szalunki?

Skieruj się tutaj, aby kupić szalunki Kraków.

Szalunki to nic innego, jak forma o charakterze tymczasowym, którą na ogół wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się niższą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można również solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zalany właściwie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się między innymi w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń i sufitów żelbetowych. Cechują się jak widać bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są także profesjonalne podpory i dźwigary. Nieraz zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w dźwigary, mocowania, a także sklejkę.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]