Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Dowiedz się więcej o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają zachowanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]