Chcesz grać w tenisa? Dowiedź się nieco o kortach tenisowych

Dowiedz się więcej o kortach tenisowych Kraków.

Miejsca zadaszone, posiadające sztuczne oświetlenie oraz całkowicie innowacyjne stanowią najbardziej popularne korty tenisowe. Miejsce takie musi zapewniać że sportowcy nie nabawią się ryzykownych obrażeń, na które najbardziej podatne są kolana i ścięgna. Najlepiej więc udawać się na obiekty o powierzchni trawiastej, co jest wskazane szczególnie dla zaczynających przygodę z tenisem. Dopiero gdy osiągniemy bardziej zaawansowane umiejętności możemy zainicjować tenis na twardej powierzchni kortu.

Popraw swoją kondycję fizyczną na kotrach tenisowych

Korty tenisowe są wspaniałą możliwością do spędzenia wolnego czasu w aktywny sposób. Aktywność fizyczna niebywale wpływa na odporność organizmu, aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę na to, że czas spędzony na korcie to aktywność obligująca do posiadania dużej mocy mięśni, precyzji i talentu. Pod okiem doświadczonego trenera z łatwością wdrożymy się w arkana tenisa ziemnego, chociaż pierwsze kroki na korcie mogą być ciężkie. Biorąc udział w treningach na dobrze wyposażonych kortach tenisowych, zminimalizujemy niebezpieczeństwo pojawienia się urazów. Możemy również trenować na obiektach zadaszonych, które przy polskich warunkach klimatycznych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być drogie

Tenis ziemny od zawsze uchodzi za bardzo prestiżowy. Nie należy także do najtańszych, szczególnie kiedy uwzględnimy koszt nabycia sprzętu, ale zawsze istnieje wariant użyczenia potrzebnych rakiet. Zatem jeśli chcemy trenować wyłącznie hobbystycznie wybierajmy takie korty tenisowe, które umożliwiają wypożyczenie rakiet tenisowych najwyższej klasy.

Nasze dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]