Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Szukasz szczegółowych wiadomości o wyprawach trekkingowych dla początkujących? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wycieczki w góry mogą przybierać rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej kondycji oraz przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla osób ze świetną kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków biwakowania w toku wielodniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o inne pasma Europy, największym powodzeniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, wschodnia część Karpat, a także graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby powinny zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]