Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie wycieczki w Himalaje? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma niemało czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są polem rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną komplikacji bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w te góry. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Everestu lub Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]