Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie licznych globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych przeżyć na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów wabią przede wszystkim możliwość ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, znikające już lodowce, jak również niesamowite krajobrazy. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga właściwego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienna pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także wyposażyć się w medykamenty zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed atakiem choroby ochroni również odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty oraz nakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, aby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]