Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak wartościowej oferty wypraw!

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte kłopoty mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach należy skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie znaczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki

Ogromnym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]