Ciekawe miejsca w Małopolsce, atrakcje turystyczne

Najładniejsze miejsca w Małopolsce

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy ciekawe, znane i nieznane, lecz na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Ładne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej legendarne i nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, jednak jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny krajobraz – przy solidnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Śliczne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie jedynie laików, jednak także uznanych alpinistów oraz himalaistów.