Jak zamontować panele podłogowe?

Dowiedz się więcej o desce panelowej.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z opakowania – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – specjaliści polecają robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Musisz zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]