Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie każde schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się na przykład w razie znacznych ubytków zębów, uszkodzeń dziąseł, potrzeby wykonania implantów czy koron i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju owrzodzenia bądź nowotwory. Jakie techniki bywają zatem stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, by leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub pacjentów po wypadkach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów lub narośli – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto zatem napisać parę słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie na pewno to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – wiele powiedzą nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy między innymi w internecie bądź wśród przyjaciół.