Jakie projekty stworzy architekt?

W tym miejscu uzyskasz poradę architekta Kraków.

Budowa domu to bez wątpienia najistotniejsza inwestycja w życiu każdego z nas. Należy więc dokładnie to obmyślić i skorzystać przy tym z porad fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas działania, ma niewątpliwie projekt budynku. Możemy wprawdzie wybrać gotowy dokument, jednak chcąc zyskać gwarancję, że dom okaże się taki jak chcieliśmy, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na fakt, iż większość z was nie wie, czym rzeczywiście się zajmuje, warto napisać na ten temat kilka zdań.

O co zapyta architekt?

To, czy realizacja zaspokoi nasze oczekiwania, jest zależne szczególnie od wyników rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta musimy przemyśleć, czego oczekujemy po budowanym domu oraz potrafić opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy też zaznajomić się z głównymi przepisami dotyczącymi budowy domu – dzięki temu szybciej się dogadamy z architektem. Nie trzeba oczywiście się denerwować, ponieważ w razie wątpliwości mamy prawo poprosić go o poradę.

Jakie projekty opracuje architekt?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów projekt będzie przeanalizowany przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na których oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny podczas odbioru inwestycji. Treść tych projektów określają odpowiednie ustawy.

Nasze dane teleadresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]